Woda kapie z kabli? 
Prosimy zwrócić uwagę czy wtyczka od internetu nie jest mokra, złoto we wtyczce nie pokrywa się zielonym nalotem patyny oraz czy nie kapie woda z kabli od internetu lub czy nie występują problemy z siecia po deszczu!
Bardzo prosimy zwrócić uwagę na kapiącą przez wtyczke wodę z kabli. Woda zasysa sie na dachu przez nieszczelny popękany pancerz kabla. Dotyczy to użytkowników których kable wchodzą do komputera z dachu na zewnątrz budynków. W razie zauważenia wody prosimy o kontakt z operatorem. Sączenie się wody może w skrajnych przypadkach zalać i zniszczyć komputer a na pewno zaszkodzi gniazdku od karty sieciowej. Proszę także poinformować nas jeśli od kabla wchodzącego do mieszkania robi się zaciek na elewacji

Spam 
Niektórzy użytkownicy mają automatycznie przyblokowane przez nasz serwer wysyłanie poczty programem pocztowym(np. Outlook) na porcie 25 w związku z rozsyłaniem przez wirusa w ich komputerze spamu (niechcianych reklam)w ilości masowej. Po wejściu na stronę statystyki.centrum.gliwice.pl dowiesz się czy problem dotyczy Ciebie.

Internet i burze 
Uwaga na burze zwłaszcza w miesiącach czerwiec lipiec i sierpień. Następstwem uszkodzenia jest całkowita awaria internetu albo znacznie pogorszenie prędkości i stabilności łącza (mulenie przy ładowaniu stron internetowych) a także możliwe spalenie routera, komputera i innych podpiętych kablem urządzeń. Prosimy zatem by wszyscy w trakcie burzy odłączali kabelek internetowy od routera z gniazda WAN/INTERNET (a dla tych co nie posiadaja routera - prosto od komputera). a także wyłączyli router/komputer z prądu. TAK WIEC NALEZY WYŁĄCZYĆ ROUTER i KOMPUTER Z OBYDWU SIECI (ENERGETYCZNEJ I INTERNETOWEJ)